(0432) 55-28-31
Вінницька область

1610 нарушений выявлено на предприятиях Винницкой области в ноябре

Впродовж листопада інспекторами територіального управління Держгірпромнагляду по Вінницькій області було здійснено 250 перевірок стану охорони праці на підприємствах області. Під час перевірок було виявлено 1 610 порушень.

Інспекторами було призупинено роботу 283 одиниць техніки та устаткування. Накладено 119 штрафів, в тому числі 31 — на керівників. Найбільше порушень виявлено в котлонагляді, енергетиці та будівництві – 643 та на підприємствах, які використовують газ — 230.

Так під час планової всебічної перевірки ТОВ «Агробуд» смт. Оратів було виявлено 66 порушень та зупинено роботу 11 одиниць техніки та устаткування. До адміністративної відповідальності притягнуто 7 осіб в тому числі і директора ТОВ «Агробуд» Шевчука О.П.

Працівники підприємства виконують роботи підвищеної небезпеки: зварювальні, роботи пов’язані з використанням електроінструментів, зберігання, транспортування і експлуатації газових балонів із стисненим, зрідженим та вибухонебезпечним газами. Також на підприємстві експлуатуються автокрани та кран-балки, зварювальні трансформатори, устаткування для газополум’яної обробки металів. Тому на підприємстві мав би бути якісний контроль з питань охорони праці, але перевірка показала, що на ТОВ «Агробуд» немає такої дільниці чи служби, де б не порушувались правила з охорони праці.

А під час перевірки ТОВ «Будівельник» м. Липовець, інспекторами теруправління було виявлено 31 порушення і зупинено роботу 2 одиниць техніки та устаткування. До адміністративної відповідальності притягнуто директора підприємства Миколу Гребенюка та головного механіка Анатолія Шикора.

Перевіряючи підприємство «Теплоенергетик», яке знаходиться у м. Могилів-Подільський, інспектори з’ясували, що воно не має дозволів на експлуатацію двох котлів типу КШВТ-3.

Крім того, на підприємстві не проводиться стажування працівників, які приймаються на роботу. А під час укладання трудових договорів керівництво не інформує працівників під розписку про умови праці або наявність на їх робочих місцях небезпечних та шкідливих виробничих факторів. Не знають щойно прийняті на роботу люди і про можливі наслідки впливу на здоров’я небезпечних та шкідливих факторів.

Вистачає порушень правил з охорони праці і при експлуатації будівель та споруд, що є на підприємстві. Не заведені технічні журнали для обліку робіт з обслуговування та поточного ремонту споруд; не складено графіки поточних ремонтів будівель на споруд на 2009 рік, який вже закінчується; не складені інструкції з експлуатації міжповерхового покриття, площадок та підлоги із зазначенням граничних навантажень.

Робота, яка проводиться підприємством «Теплоенергетиком» щодо створення безпечних умов праці при експлуатації вантажопідйомних машин та котлоагрегатів не в повній мірі відповідає нормативним актам з охорони праці та оцінюється як недостатня. Адже не працює автономне освітлення котелень, не отримано дозволи на експлуатацію двох котлів типу КШВТ-3, манометри не мають позначок максимального робочого тиску, не має акту перевірки запобіжних клапанів котлоагрегатів.

Всього під час перевірки на МКП «Теплоенергетик» виявлено 27 порушень. До адміністративної відповідальності притягнуто 3 особи.

За результатами перевірок, які проводились минулого місяця, на підприємствах було проведено підсумкові наради з працівниками щодо дотримання вимог промислової безпеки та охорони праці при виконанні робіт.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.