(0432) 55-28-31
Вінницька область

Грузовой подъемник убил человека

У Вінниці впав підйомник. Не обійшлося без жертв: загинув 48-річний зварник котлів — працівник ЗАТ Вінницяпобутхім. Трагедія сталась о пів на другу ночі 20 лютого.

- Працюючи у другу зміну, чоловік вантажним підйомником перевозив вантаж із першого на четвертий поверх, - каже заступник начальника управління Держгірпромнагляду по Вінницькій області Василь Таран. — Працівник поставив на майданчик підйомника порожній піддон і, стоячи на четвертому поверсі, натиснув кнопку пуску. Підйомник почав підніматись, але застряг між четвертим і пятим поверхами. Чоловік вирішив усунути несправність самотужки. Відчинивши двері огорожі підйомника, робітник зайшов на майданчик. Що він там робив, зясується в ході розслідування, але майданчик підйомника почав падати. Зупинився на третьому поверсі. Під час падіння працівник отримав травми, несумісні з життям.

Підйомник на підприємстві Вінницяпобутхім було встановлено три роки тому одеським приватним підприємством Медіа Ліфтінг Компані. Комісія, що проводить розслідування, встановить причини цього нещасного випадку. Однак це вже не перший випадок падіння вантажного підйомника в місті. Торік, першого жовтня, у приміщенні колишнього підшипникового заводу на вулиці Тарногродського на підприємстві „МВЛ” обірвався вантажний підйомник. Упав із третього на перший поверх. Постраждали троє молодих працівників. Чоловіки отримали забої хребта, відкриті переломи п’яткових кісток і гомілок.

Провівши розслідування, яке тривало майже пять місяців, комісія дійшла висновку, що вантажний підйомник було змонтовано без відповідної технічної документації, без проведення експертизи. Приватне підприємство „Вовк і К” розробило, виготовило та впровадило у виробництво липовий підйомник: без відрегульованого гальмівного пристрою та не обладнаний уловлювачами. Крім того, до кабелю електродвигуна не був підключений провідник заземлення, не працювали кнопки аварійної зупинки, не була встановлена система блокування дверей.

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та керівництво підприємства, на якому стався нещасний випадок, оплатили потерпілим лікування й надали матеріальну допомогу. Наразі директор ТОВ МВЛ судиться з розробником та виробником підйомника — ПП „Вовк і К”.

- Такі підйомники непридатні дляексплуатації у виробничих приміщеннях, — пояснює заступник начальника управління Держгірпромнагляду по Вінницькій області ВасильТаран. — Їх використовують лише для підіймання вантажів на будівництві. Однак, знаючи це, розробники й виробники продовжують встановлювати їх на підприємствах.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.