(0432) 55-28-31
Вінницька область

З початку інспекційної кампанії на Вінниччині суб’єктам господарювання за використання незадекларованої праці винесено штрафних санкцій на суму 15 300 000 грн.

З початку інспекційної кампанії на Вінниччині суб’єктам господарювання за використання незадекларованої праці винесено штрафних санкцій на суму 15 300 000 грн.

На Вінниччині третій місяць триває масштабна інформаційна кампанія, під час якої інспектори Держпраці інформують роботодавців про неприпустимість допуску працівників до роботи без оформлення трудових відносин, ризики незадекларованої праці, а також розповідають працівникам про переваги офіційного працевлаштування. До зазначеної кампанії залучено Управління Держпраці у Вінницькій області, а також соціальних партнерів: Пенсійний фонд України, Державну податкову службу України, Національну поліцію, Державну міграційну службу України, Державну службу зайнятості України.

Так, від початку інформаційної кампанії «Виходь на світло», що триває з 1 липня поточного року у всіх регіонах України, фахівцями Управління Держпраці на Вінниччині розпочато 56 заходів державного контролю з виявлення неоформлених трудових відносин. В ході даних заходів виявлено 549 працівників, що працювали в інтересах суб’єктів господарювання нелегально. Найбільше випадків незадекларованої праці зафіксовано у сфері сільського господарства, торгівлі, харчування, будівництва. В результаті інспекційних відвідувань, роботодавці офіційно прийняли на роботу 205 працівників.

Нажаль, не всі роботодавці дослуховуються до порад інспекторів Держпраці та продовжують ухилятися від декларування найманих працівників, за що вимушені нести адміністративну, кримінальну і фінансову відповідальність.

Зокрема, за використання праці неоформлених працівників, з початку інспекційної кампанії, суб’єктам господарювання винесено штрафних санкцій на суму 15 300 000 грн.

Нагадаємо, що штраф за одного працівника, допущеного до роботи без укладення трудового договору, становить 60 тисяч гривень, а у разі повторного вчинення такого порушення – 180 тисяч гривень.

Шановні роботодавці, звертаємо вашу увагу, що метою державного контролю за оформленням трудових відносин не є накладання штрафів, ціль – забезпечення додержання вимог законодавства про працю. Тому, закликаємо вас вчасно легалізувати трудові відносини з найманими працівниками, адже задекларована праця не тільки вбереже від штрафу, але й допоможе розвивати бізнес!

Наголошуємо, що динаміка працевлаштування працівників, а також їх кількість у конкретних роботодавців постійно відстежується Держпраці, ПФУ, ДПС та іншими контролюючими органами.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.