(0432) 52-46-14
Вінницька область

Розпочалася кампанія з подання антикорупційних декларацій за 2017 рік

З 1 січня 2018 року розпочався етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави чи місцевого самоврядування, за 2017 рік.

Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», державні службовці, інші суб’єкти декларування зобов’язані щороку до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, яку визначає НАЗК.

НАЗК акцентує  увагу на тому, що необхідно зробити декларанту.

По-перше, перевірити адресу електронної поштової скриньки, яка вказана в персональному кабінеті Єдиного державного реєстру декларацій (далі — Реєстр).

По-друге, перевірити строк дії та працездатність вашого електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) для роботи з Реєстром. Для отримання інформації про строк дії ЕЦП необхідно завантажити посилений сертифікат особистого ЕЦП із веб-сайту акредитованого центру сертифікації ключів (далі – АЦСК), у якому був отриманий ЕЦП. Після цього натиснути на сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші та у вікні, яке відкрилось, переглянути строк дії сертифіката ЕЦП. Якщо строк дії сертифіката сплив, скористатися ЕЦП неможливо, тому необхідно звернутися до АЦСК й отримати новий ЕЦП.

Також пропонується декілька відповідей на найзапитуваніші останнім часом питання від декларантів, надані НАЗК.

Чи необхідно зазначати в розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації інформацію про об’єкти нерухомості за зареєстрованим місцем проживання та місцем фактичного проживання суб’єкта декларування?

Якщо зареєстроване місце проживання особи знаходиться в помешканні, право власності на яке їй не належить, при реєстрації власник повинен був дати згоду на реєстрацію та проживання цієї особи у зазначеному помешканні, а тому в декларації це помешкання необхідно зазначити в розділі 3 «Об’єкти нерухомості», тип права – право користування у зв’язку з реєстрацією місця проживання.

Крім того, у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації необхідно зазначати інформацію про об’єкти нерухомості, де фактично проживає суб’єкт декларування, навіть якщо такі об’єкти нерухомого майна не належать на праві власності суб’єкту декларування.

Водночас якщо інформацію про зареєстроване місце проживання або місце фактичного проживання було зазначено в розділі 2.1 «Інформація про суб’єкта декларування» декларації, відповідну інформацію необхідно дублювати в розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації.

Звертаємо увагу на необхідність заповнення інформації про всіх співвласників об’єктів нерухомого майна, якщо таке нерухоме майно перебуває у спільній власності.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.