(0432) 55-28-31
Вінницька область

Розпочато всебічну перевірку Гайсинського цукрового заводу

Розпочато всебічну перевірку Гайсинського цукрового заводу

4 червня комісія територіального управління Держгірпромнаглляду у Вінницькій області, яку очолює начальник теруправління Анатолій Коваль, розпочала всебічну перевірку ТОВ «ПК Зоря Поділля» (Гайсинський цукровий завод). Під час перевірки, яка триватиме до 7 червня буде перевірено дотримання та виконання нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки під час проведення сезонних ремонтних робіт.

Особлива увага приділяється виконанню попередньо виданих приписів. Нагадаємо, що торік на підприємстві сталось два нещасних випадки з тяжкими наслідками, після яких було проведено позапланові перевірки.

Анатолій Дмитрович перед початком перевірки провів робочу зустріч з керівництвом та колективом Гайсинського цукрового заводу, під час якої довів план перевірки та детально зупинився на нещасних випадках, що стались на цукроварнях області впродовж 2011-2012 років.

6 нещасних випадків стались на підприємствах цукрової галузі у 2011 році, з яких 2  із смертельним наслідком, а 4 — з тяжкими. Також 6 нещасних випадки сталось і торік, 5 з них - з тяжкими наслідками. До травмування працівників призвели: незадовільний технічний стан механізмів, невиконання робочими інструкцій з охорони праці, незадовільна організація робочого місця, допуск до роботи працівників без навчання і перевірки знань, відсутність інструктажів на робочому місці та незадовільний контроль посадових осіб за додержанням працівниками інструкцій з охорони праці.

Торік на Вінниччині працювало 9 цукрових заводів. Усі вони готуються до переробки сировини і в цьому році. Аби попередити настання подібних випадків та дати можливість цукрозаводам завчасно усунути можливі порушення, теруправління перевірятиме ці підприємства впродовж червня-липня.

Слід зазначити, що всі 9 підприємств вже отримали дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки. Проводять навчання працівників, активно приступили до виконання ремонтних робіт, дослухаються до порад інспекторів теруправління. Як керівництво і робітники підприємств, територіальне управління Держгірпромнагляду у Вінницькій області, зацікавленні в тому, щоб цукрова галузь не лише залишалась на плаву, а сприяла соціально-економічному розвитку нашого регіону.

По завершенню перевірки буде проведено нараду, під час якої обговорюватимуться проблемні питання цукрозаводу та шлях їх вирішення. А враховуючи те, що в структуру ТОВ «ПК Зоря Поділля» входять відділки, які займаються вирощуванням сільськогосподарської продукції, то на нараду будуть запрошені і керівники цих відділків для висвітлення питань з охорони праці під час вирощування та збирання сільгоспсировини.

Прес-служба територіального управління Держгірпромнагляду

у Вінницькій області

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.