(0432) 55-28-31
Вінницька область

Шесть должностных лиц коммунального предприятия Винницкого городского совета «Винницагортеплоэнерго» привлечено к административной ответственности

Під час проведення всебічної перевірки комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго», яка проводилась у лютому місяці, інспекторами управління Держгірпромнагляду було виявлено 87 порушень стану охорони праці та промислової безпеки. До адміністративної відповідальності притягнуто шість посадових осіб та двох працівників.

Найбільше порушень виявлено в газовому господарстві КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго». Графіки технічного обслуговування газового господарства не узгоджено зі спеціалізованими організаціями і не проведено контрольний огляд господарства. Також не складено експлуатаційні паспорти на підземні газопроводи ТЕЦ-1 та ТЕЦ-4. Працівникам газової служби, що проводять обхід трас підземних газопроводів не вручено під розписку маршрутні листи. Герметизація футляру на вводі газопроводу в будівлю ТЕЦ-1 не відповідає вимогам проекту. Не опломбовано запірний пристрій ЗСК в ГРП ТЕЦ-1. Електроперемикачі фланцевих з’єднань систем газопостачання котлів ТЕЦ-4 виконано з порушенням вимог проектів. Живлення ЗЗК енергетичних котлів ТЕЦ виконано з відхиленням вимог. В актах обстеження димовідвідного тракту котелень РТМ-2 не зазначено стан вибухових клапанах. Крім того, ще й виявлено факт виконання робіт по диспетчеризації котелень Пирогова, 25 та Свердлова, 143 по проектах, що не зареєстровані в управлінні.

Вистачає порушень і при експлуатації посудин, що працюють під тиском. На підприємстві не розроблено план локалізації та ліквідації аварійних ситуацій при споживанні продуктів розподілу повітря. На підприємстві зберігаються балони з несправними вентилями є серед них і балон з простроченим терміном технічного опосвідчення.

Багато порушень було виявлено при обстеженні вантажопідіймальних кранів та машин: вантажопідіймальному крану не проведений періодичний технічний огляд, експлуатується десять забракованих та не маркованих знімних вантажозахоплювальних пристроїв, не пред’явлені паспорти на п’ять вантажопідіймальних машин.

Щодо безпечної експлуатації котлів, то тут теж багато порушень. Не проведено технічне діагностування та позачергове технічне опосвідчення парового котла ТС-35. Не розроблена виробнича інструкція для персоналу котельні по перевірці справності схеми і приладів автоматики безпеки котлів. У котельні не вивішені режимні карти котлів.

Інспектори управління Держгірпромнагляду по Вінницькій області заборонили на комунальному підприємстві Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» експлуатацію 19 об’єктів серед яких котел ТС-35, два вантажопідіймальних крани, 12 електротельферів та приміщення для зберігання кисню.

За результатами перевірки проведено підсумкову нараду з працівниками комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго», щодо забезпечення дотримання вимог промислової безпеки та охорони праці при виконанні робіт, а керівництву підприємства видано приписи з вказаними порушеннями, які необхідно усунути впродовж місяця.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.