(0432) 55-28-31
Вінницька область

У водопровідно-каналізаційних господарствах області виявлено 92 порушення

Управління Держгірпромнагляду по Вінницькій області впродовж семи місяців 2011 року провело перевірки дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці суб’єктами господарювання водопровідно-каналізаційного господарства щодо організації та виконання ними газонебезпечних робіт.

Було проведено 10 перевірок виконання газонебезпечних робіт у системах водопостачання і водовідведення населених місць, на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства.

Як показали перевірки, на підприємствах, в основному, забезпечується функціонування системи управління охороною праці. Створені відповідні служби з призначенням відповідальних осіб, створена служба охорони праці, яка виконує функції згідно з Положенням про службу охорони праці. На підприємствах розроблені і реалізуються комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці і промислової безпеки.

Проте виявлені порушення нормативно-правових актів з охорони праці. Серед них: на КП «Чечельник-комунсервіс», КП «Піщанкаводоканал» не проводяться випробування рятувальних мотузок у встановлені терміни; не розроблена інструкція з охорони праці під час проведення газонебезпечних робіт для працівників підприємства; у ДП «Ямпільводоканал» не вірно оформляються наряди-допуски на проведення газонебезпечних робіт у колодязях, не визначається нарядом-допуском термін одноразового перебування робітника у шланговому протигазі, біля входу до приміщення решіток приймального резервуару не вивішено протигазів, у ДП «Липовецьводоканал» допущено до роботи працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки, які не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці, не вірно оформляються наряди-допуски на проведення газонебезпечних робіт у колодязях, не визначається нарядом-допуском термін одноразового перебування робітника у шланговому протигазі.

Зокрема, при перевірці ДП «Гайсинводоканал» встановлено, що підприємство не отримало дозволу на виконання робіт і експлуатацію устаткування, машин, механізмів та об’єктів підвищеної небезпеки. На підприємстві не належно функціонує система управління охороною праці; не розроблено положення про службу охорони праці; спеціалістом з охорони праці не у повній мірі використовуються надані йому права: не видаються обов’язкові до виконання приписи, не проведені лабораторні дослідження умов праці, атестація робочих місць на відповідність їх нормативним актам з охорони праці; не належно розроблена інструкція з охорони праці під час проведення газонебезпечних робіт. На підприємстві не проведені періодичні обстеження будівель (споруд) з метою оцінки їх технічного стану відповідно до вимог «Правил обстежень технічного стану та паспортизації виробничих будівель та споруд»; організація безпечної експлуатації електроустановок на підприємстві здійснюється не у відповідності до нормативно-правових актів з охорони праці. Не проведено перевірку ефективності вентиляційних систем КНС-1; не у відповідності до вимог нормативних документів з охорони праці здійснюється експлуатація вантажопідіймальних механізмів на підприємстві.

Питання щодо стану промислової безпеки та охорони праці на ДП «Гайсинводоканал» було розглянуто на Раді управління Держгірпромнагляду по Вінницькій області 24.06.2011р.

Всього ж під час перевірок виявлено 92 порушення нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, за порушення вимог нормативно-правових актів з промислової безпеки та охорони праці до адміністративної відповідальності притягнуто 12 осіб, з них 4 перших керівника.

Прес-служба управління

Держгірпромнагляду по Вінницькій області

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.