(0432) 55-28-31
Вінницька область

Вінниччина: про переваги задекларованої праці та ризики торгівлі людьми говорили з потенційними працівниками

Вінниччина: про переваги задекларованої праці та ризики торгівлі людьми говорили з потенційними працівниками

Посадовці Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці на базі Вінницького районного центру зайнятості провели робочу зустріч з потенційними працівниками.

Головною темою розмови були переваги офіційного працевлаштування та уникнення ризиків потрапляння до пастки торгівців людьми.

Увагу учасників заходу зосереджено на тому, що з моменту підписання трудового договору найманий працівник має трудові права та соціальні гарантії, зокрема, має право на безпечні та здорові умови праці.

Наголошено, що роботодавець зобов’язаний надавати працівнику спецодяг і взуття,  засоби індивідуального захисту, організовувати навчання з охорони праці та медогляди. Якщо ж умови праці працівника шкідливі, то він отримує додаткову відпустку, підвищену оплату, ранній вихід на пенсію та інші пільги.

Крім цього, інспектори  розповіли, як не потрапити на гачок до недобросовісних роботодавців та у пастку трудового рабства, наголосили на дотриманні прав працівників з інвалідністю та з ВІЛ/СНІД, недопущенні трудової дискримінації та мобінгу на робочому місці, тощо.

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.