(0432) 55-28-31
Вінницька область

На Вінниччині активно тривають заходи державного контролю суб’єктів господарювання, що використовують працю іноземців

На Вінниччині активно тривають заходи державного контролю суб’єктів господарювання, що використовують працю іноземців

На виконання доручення Прем’єр-міністра України щодо контролю дотримання роботодавцями трудових прав працівників-іноземців, інспекторами Управління Держпраці у Вінницькій області постійно проводяться перевірки суб’єктів господарювання, що використовують працю іноземців.

Наразі, на Вінниччині розпочато 60 заходів державного контролю суб’єктів господарювання щодо додержання ними трудових прав відносно працівників-іноземців, 57 з яких завершені.

Фахівці Управління Держпраці наголошують роботодавцям щодо необхідності дотримання трудових прав іноземних працівників, зокрема щодо належного розміру оплати праці, а також сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що і є головною метою зазначених заходів.

У разі застосування роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця з юридичної особи або фізичної особи-підприємця:

-  на умовах трудового або іншого договору без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства, стягується штраф за кожну особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення;

-  на інших умовах, ніж ті, що передбачені зазначеним дозволом, або іншим роботодавцем, стягується штраф за кожну особу у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

На посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців за допуск до роботи іноземця або особи без громадянства та осіб, стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо надання статусу біженця, на умовах трудового договору (контракту) без дозволу на застосування праці іноземця або особи без громадянства тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню тягне за собою накладення від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Звертаємо увагу, що у разі виявлення порушень законодавства про працю відносно іноземців та осіб без громадянства, вживатимуться усі передбачені законодавством заходи щодо притягнення суб’єктів господарювання до відповідальності!

«Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці...» Стаття 43 Конституції України.